BEZPIECZEŃSTWO

po zrealizowaniu 10 zadań otrzymała tytuł

BEZPIECZNA SZKOŁA

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

”BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ”

ZADANIA ZREALIZOWANE:

1.Przeprowadzenie, we wszystkich klasach szkoły, debaty uczniowskiej nt.

Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel z testem sprawdzającym dla uczniów.

2. Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt.

Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi .

3. Przeprowadzono spotkania uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych nt.

Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna itp.

4. Przeprowadzono  pogadanki we wszystkich klasach nt.

Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne. Zalecane podjęcie tematu relacji „chłopcy-dziewczęta” – język, kultura osobista etc. „Czy uczniowie klną i dlaczego…”

5. Przeprowadzono we wszystkich klasach konwersatoria nt. Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić.

6.Przeprowadzono we wszystkich klasach konwersatoria nt. Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”.

7. Przeprowadzono we wszystkich klasach konwersatoria pod hasłem:  Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować podstawy akceptujące niepełnosprawność.

8. Przeprowadzono we wszystkich klasach konwersatoria pod hasłem Nie jesteś sam. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa”; gdzie szukać pomocy.

9. Przeprowadzono konwersatora na temat: Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia…

10. Zrealizowano zajęcia nt.  asertywności: "Jestem asertywny - jestem bezpieczny. Jestem bezpieczny, bo jestem asertywny".