Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono dnia 23.01.2019

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony corocznie 18 stycznia. Data nie jest przypadkowa - dokładnie 18 stycznia 1882 roku w Londynie przyszedł na świat twórca sympatycznego Kubusia Puchatka. Alan Aleksander Milne, bo tak właśnie nazywa się twórca "misia o bardzo małym rozumku" książki napisał dla swojego syna Christophera. To jego zabawka, pluszowy miś Winnie stał się pierwowzorem dla Kubusia.

W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy w marcu. Uczniowie klas 2 i 3 zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie czekała na nich niespodzianka. Nauczyciele czytali opowiadanie pt. "W którym tygrys przybywa do lasu i zjada śniadanie", z książki pt. "Chatka Puchatka". Dzieci były bardzo zainteresowane historią czytanią przez "ich panie". Następnie uczniowie obejrzeli przedstawienie "Urodziny Kubusia Puchatka", wystawione przez uczniów z klasy 6b.

Na uroczystości gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 37 z nauczycelem bibliotekarzem z tamtejszej szkoły - Panią Grażyną Szałatą.

Na zakończenie wszyscy otrzymali małe "co nieco" - wafelki z miodem.

Kubuś Puchatek 2019

Utworzono dnia 13.03.2019, 12:43