Spotkanie Autorskie z Panią Moniką Marin

Utworzono dnia 04.03.2019

14 maja w bibliotece szkolnej odbędzie się Spotkanie Autorskie ze szczecińską pisarką Panią Moniką Marin.

Pani Monika Marin napisała serię książek Kroniki Saltamontes.

W bibliotece dostępne są dwa pierwsze tomy trylogii:

"UCIECZKA Z MROKU"

Adam i Aleks – dwóch młodych przyjaciół z sierocińca, jeden obdarzony nieprzeciętną intuicją, a drugi inżynieryjnym umysłem – konstruują Maszynę do Produkowania Szczęścia. Nagle ich życie zmienia się nie do poznania, a oni wyruszają w podróż w poszukiwaniu domu, za którym tęsknią.

Po drodze spotkają ich sytuacje piękne i wzruszające, ale i niebezpieczne i pełne emocji. Ich życie nabierze tempa, gdy w średniowiecznych podziemiach odnajdą tajemnicze księgi. Najważniejszą jednak rzeczą jest dotrzeć do miejsca, które wspólnie wylosowali na mapie, oraz aby ich wynalazek uszczęśliwił nie tylko ich, ale i ludzi o dobrym sercu.

"TAJEMNICZE BRACTWO"

Gdy ciekawość przypomina bezkresny ocean, wiara przenosi góry, a buntownicza miłość nie zna barier – jest to ekscytujący i pełen niespodzianek świat nastolatków. Młodzież znajdzie w powieści odbicie swoich problemów, a dorosły niejednokrotnie otrze łzę wzruszenia, śledząc los bohaterów i wracając w myślach do swych młodzieńczych lat.

Aby wziąć udział w spotkaniu autorskim, należy przeczytać co najmniej jeden tom powieści oraz napisać list do Pani Moniki, w którym opiszecie dlaczego podobała Wam się ta książka, jakie wynieśliście z niej wartości, co podobało Wam się najbardziej.

Wasze listy Pani Monika zabierze ze sobą. Zostaną one umieszczone na profilu pisarki.

Po spotkaniu będzie można kupić trzeci tom trylogii z osobistą dedykacją i autografem pisarki.

Uczniowie, którzy przeczytają książkę, napiszą list do Pani Moniki oraz w ciągu całego roku wypożyczą największą ilość książek, zostaną zaproszeni 13 czerwca na warsztaty ekologiczne do Centrum Edukacji "Szmaragdowe" połączone ze zwiedzaniem podziemi i ogniskiem.
Wyjście odbędzie się zamiast lekcji.

Temat warsztatów: "I jakby skończyć miał się świat..."

Zajęcia pokazujące jak zbudować coś z niczego, by przetrwać do czasu otrzymania pomocy. Jak poradzić sobie w razie kataklizmu?