Zajęcia czytelnicze na temat bezpiecznych zabaw zimowych

Utworzono dnia 23.01.2019

Uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na zajęcia czytelnicze poruszających temat bezpiecznych zabaw zimowych.

Na początku zajęć uczniowie słuchali opowiadania pt. "Zimowa rozmowa", w którym mama ostrzegała syna przed skutkami niekontrolowanych zabaw w pobliżu jesiora oraz jezdni. Następniu dzieci zostały podzielone na 4-osobowe zespoły, w których wykonywały poszczególne zadania - rozwiązywały krzyżówkę, kończyły list do Pani Zimy, układały zdania z rozsypanki wyrazowej oraz odpowiadały na pytania testowe. Podczas zmagań zespołów na bieżąco były podliczane punkty. Zespół z największą ilością punktów otrzymywał drobny zimowy upominek, natomiast wszyscy ucziowie otrzmywali nagrody pocieszenia - zakładki do książek.

Na zakończenie zajęć uczniowie dostali do wklejenia do zeszytów "Kodeks postepowania podczas zabaw na sniegu i lodzie" oraz kolorowankędo pokolorowania.

Bezpieczne ferie 2019

Utworzono dnia 17.02.2019, 18:33