Bezpłatne badanie zawodoznawcze w poradni

Utworzono dnia 20.11.2020

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA NR 2

w  SZCZECINIE

Dział Poradnictwa Zawodowego

Szczecin ul. Jaśminowa 4                        tel. 91    46 14 039 wew. 36

Informacje dla rodziców uczniów klas ósmych szkół podstawowych

Uczniowie kończący szkołę podstawową stoją w obliczu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, decyzji zawodowej.  Biorąc pod uwagę ich młody wiek oraz wiele czynników, które winni wziąć pod uwagę, należy stwierdzić, że jest to decyzja trudna.

Oferujemy pomoc tym uczniom klas VIII, którzy są niezdecydowani lub niepewni swojej decyzji, co do dalszego kształcenia.

Pomożemy w określeniu predyspozycji i preferencji zawodowych, mocnych stron i  zainteresowań,  przybliżymy ofertę szkół ponadpodstawowych oraz ścieżek kształcenia.

Działania te przeprowadzimy  w formie:

• indywidualnych badań zawodoznawczych w poradni
  • indywidualnego programu  „Mój wybór – Moja przyszłość” (3 spotkania cykliczne w poradni)
  • konsultacji i porad dla uczniów oraz rodziców.

Jednym z najistotniejszych czynników w procesie wyboru zawodu jest stan zdrowia ucznia oraz ewentualne przeciwwskazania zdrowotne. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mający problemy zdrowotne (np. istotne skrzywienie kręgosłupa, znaczną wadę wzroku czy słuchu, alergię i astmę, wadę serca itp.) wymagają szczególnej pomocy w podjęciu decyzji zawodowej - mogą uzyskać ją w poradni psychologiczno – pedagogicznej.

Pracownicy poradni (psycholog, pedagog, doradca zawodowy) nie tylko określą ich możliwości intelektualne, uzdolnienia, preferencje zawodowe i zainteresowania, ale również ustalą ewentualne przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania określonych zawodów. Pomogą wybrać zawód i typ szkoły ponadpodstawowej, które będą zgodne zarówno z możliwościami i zainteresowaniami ucznia, jak również z jego stanem zdrowia.

Uczniowie mogą otrzymać pisemną opinię o pierwszeństwie w przyjęciu do szkoły ponadpodstawowej, którą dołączają do podania do wybranych szkół ponadpodstawowych. Opinia powoduje, że uczeń przy równorzędnej liczbie punktów w procesie naboru, jest przyjęty do szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności.

Zainteresowani umówią się na badanie w poradni telefonicznie:

Rejestracja tel.  91    46 14 039  wew. 36

Badanie jest dobrowolne i bezpłatne, nie wymaga skierowania

Zapraszamy!!!   Skorzystajcie z pomocy, którą oferujemy Waszemu dziecku…

Ewentualne pytania prosimy kierować:  Ewa Prawucka, Aneta Serwatowska   tel. j.w.