Przeciwdziałanie próchnicy zębów

Utworzono dnia 17.10.2017

Szanowni Rodzice,

w trosce o zdrwie jamy ustnej Państwa dzieci prowadzone będą zabiegi, których celem jest przeciwdziałanie próchnicy zębów.

Państwa dziecko w ramach programu profilaktycznego, przez 6 lat nauki w szkole, 6-krotnie w ciągu roku szkolnego - w odstępach 6 tygodniowych objęte będzie nadzorowanym szczotkowaniem uzębienia środkami fluorkowymi. Przy tej okazji każde dziecko będzie miało mozliwość nauczenia się prawidłowego sposobu szczotkowania i wyrobienia właściwych nawyków higienicznych. spodziewamy się, że ta prosta, skuteczna i powszechna metoda zmniejszy zapadalność na chorobę próchnicową zębów.

Ze swojej strony zapewniamy rzetelną i fachową opiekę oraz nieodpłatne dostarczenie preparatów fluorkowych.

Informacje o terminach zabiegów można uzyskać u pielęgniarki szkolnej, na tablicach ogłoszeń oraz u wychowawców klas.

Mamy nadzieję, że nasze starania o zdrowie jamy ustnej uczniów zostaną przez państwa poparte ich aktywnym uczestnictwem w programie profilaktycznym.