Pieczemy pierniczki

Utworzono dnia 15.12.2015

Święta tuż tuż, my działamy już!

Uśmiechnięci, pracowici i pełni zapału uczniowie klasy 2b już drugi rok realizują program edukacyjny „Matematyka ze smakiem”, na której wraz z p. Elżbietą Wiśniewską – wychowawcą klasy - liczą, rozwiązują zadania, odmierzają, ważą, kroją, miksują, gotują i pieką. Bezpieczeństwo to podstawa, więc zawsze takie czynności odbywają się pod nadzorem pani lub rodziców, którzy chętnie wspierają i uczestniczą w tych zajęciach.

Przygotowanie ciasta wymagało skupienia i wielu umiejętności. Uczniowie uważnie przeczytali przepis, skrupulatnie odważyli i odmierzyli potrzebne składniki. Szacowali i obliczali ilość ułożonych na blasze przysmaków. Przeliczali koszt wyprodukowanych łakoci. Działania w zespole i zaangażowanie wszystkich zmysłów podczas zajęć „Matematyki ze smakiem” pozwala uczniom łatwiej zapamiętywać treści matematyczne. Dzieci uczą się też gospodarności, dokładności i współpracy. Łącząc nauczanie matematyki z praktycznymi działaniami w kuchni dzieci postrzegają matematykę jako ciekawą, pasjonującą dziedzinę nauki, z narzędzi której korzystają w życiu codziennym

Pomoc i zaangażowanie rodziców umacniają więzi rodzinne, a uczniowie nie tylko poznają tradycje i zwyczaje świąteczne - sami są ich współtwórcami.

Wszyscy wiedzą „ Bezpieczeństwo, higiena i zdrowy tryb życia” - to obok nauki najważniejsze hasło naszej szkoły. Zdrowe posiłki potrafią przygotować wszyscy uczniowie. Pierniczki wprawdzie słodkie, ale na miodzie, wpisane są w tradycję świątecznych kiermaszów. Upieczone własnoręcznie smakują najlepiej. Cieszą oczy wielością kształtów, barw i aromatu. Wspaniały miodowo - korzenny zapach unosi się w całej szkole.

Nasza społeczność szkolna chętnie się dzieli z potrzebującymi. Są wrażliwi na potrzeby innych ludzi. Sprzedane podczas kiermaszu wytwory zasilą akcję „Szlachetna paczka”. Przyniosą radość nie tylko młodym piekarzom, cukiernikom i artystom, ale i innym dzieciom i ich rodzicom.

Wspólne spędzanie przedświątecznego czasu pozwala nam poczuć magię świąt, tych świąt.

Elżbieta Wiśniewska

Małgorzata Szumaczuk