NOWE TERMINY REKRUTACJI:

21 kwietnia o godzinie 15:00 pojawi się na naszej stronie lista kandydatów zakwalifikowanych  i niezakwalifikowanych (w zakładkach ww)

22-24 kwietnia rodzice potwierdzają wolę przyjęcia

27 kwietnia o godzinie 15:00 pojawi się lista przyjętych i nieprzyjętych

Szanowni Rodzice!

W dniach 22-24 kwietnia 2020 r. odbędzie się potwierdzanie woli przyjęcia dziecka zakwalifikowanego do przedszkola publicznego/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

Potwierdzanie woli przyjęcia dziecka do przedszkola może odbywać się w następujący sposób:

1. Rodzic składa oświadczenie woli przyjęcia w wersji elektronicznej będąc zalogowanym na swoje konto w systemie elektronicznej rekrutacji (opcja dostępna jest tylko dla kandydatów zakwalifikowanych) - status kandydata zmienia się automatycznie z zakwalifikowany na przyjęty.

1. Możliwe jest również złożenie oświadczenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mailowy placówki sekretariat@sp59.szczecin.pl - przedszkole zmienia status kandydata z zakwalifikowany na przyjęty,

1. Dopuszczalne jest również w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie ma innej możliwości, dostarczenie oświadczenia woli w wersji papierowej do placówki z bezwzględnym zachowaniem poniższej procedury:

Procedura składania oświadczenia woli w placówce (przedszkolu/szkole):

1. Do punktu przyjmowania oświadczeń woli przyjęcia dziecka do przedszkola wchodzi tylko jedna osoba.

1. Punkt przyjmowania oświadczenia woli czynny jest w godz. 8.00 – 15.00,

2. Usytuowany jest w pobliżu wejścia do szkoły/placówki,

3. Przy wejściu do placówki znajduje się pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk,

4. Przestrzegany jest ograniczony kontakt z pracownikami z zachowaniem 1,5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku,

5. Oświadczenie woli w formie papierowej powinien być włożony do jednej koszulki foliowej lub koperty,

6. Oświadczenie woli Rodzic pozostawia w wyznaczonym miejscu przy portierni.

Szanowni Rodzice,
w przypadku, gdy dziecko nie zostało przyjęte do żadnej wybranej przez Państwa placówki, zgodnie z art. 31 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U z 2018r., poz. 996 ze zm.):
Prezydent Miasta pisemnie wskaże dziecku placówkę, która dysponuje wolnymi miejscami,
Wskazanie zostanie przesłane na adres zamieszkania dziecka, podany w karcie zgłoszenia.

Nabór do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych odbywa się drogą elektroniczną, w okresie wyznaczonym przez organ prowadzący. Wszelkie informacje i dokumenty znajdują się pod adresem: http://nabor.pcss.pl/szczecin/ oraz https://pe.szczecin.pl/chapter_201000.asp.

Szanowni Rodzice!!!

W związku z licznymi pytaniami odnośnie wypełniania w karcie zgłoszenia do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej kryterium organu prowadzącego dotyczącego „liczby zadeklarowanych godzin, przekraczających  5 – godzinny czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki” uprzejmie informuję, że:

• jeżeli dziecko ma przebywać w placówce 5 godzin dziennie – należy wybrać opcję „poniżej 6”,
  • jeżeli dziecko ma przebywać w placówce np. 9 godzin dziennie – należy wybrać opcję „9” (5 godzin bezpłatnych + 4 godziny płatne),

​REASUMUJĄC: należy podać całkowitą liczbę godzin pobytu dziecka w placówce.

ZAŁĄCZNIKI:

Grudzień 2020