MLECZNY DZIEŃ W ŚWIETLICY

Utworzono dnia 24.02.2019, 20:26
Dnia 21 lutego w świetlicy zorganizowaliśmy Mleczny Dzień. Nasza szkoła, jak co roku włącza się w kampanię Polskiej Izby Mleka oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka - Mamy kota na punkcie mleka. Z tej okazji razem z dziećmi przygotowywałyśmy pyszne mleczne przekąski: kolorowe koreczki serowe z pysznymi dodatkami, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem oraz deser na bazie jogurtu naturalnego. Ponadto dzieci zapoznały się z prezentacją dotyczącą wartości odżywczych mleka i jego produktów. Śledziły proces powstawania sera, serwatki. Przygotowały plakaty zachęcające do spożywania nabiału. Dodatkową pyszną atrakcją była degustacja serwatki oraz jogurtu z owocami, przygotowanego w świetlicy przez panią Agnieszkę. Było mlecznie, pysznie i zdrowo!