Dzień Jabłka

Utworzono dnia 03.10.2016

,Dzień Jabłka”

28.09.2016r.

Akcja miała na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywania się oraz roli owoców (jabłek) w codziennej diecie. Nasze działania miały na celu wdrożenie uczniów do świadomej konsumpcji poprzez uświadomienie im, jaki wpływ na nasze zdrowie mają dobre nawyki żywieniowe. Dzieci miały okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktycznym działaniu poprzez układanie m.in.: wierszyków, haseł oraz piosenek zachęcających do jedzenia jabłek. Ponadto przygotowywali także oryginalne przepisy na ciasta, ciastka i bułeczki z jabłkami. Wszyscy uczniowie degustowali pyszne, świeżo wyciskane soki z jabłek. Jednakże zdrowy styl życia to nie tylko odżywianie, o czym także mieli okazję przekonać się uczniowie biorąc udział w konkurencjach sportowych p.t. ,,Jabłuszkowe zawody”. Połączenie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej tego dnia złożyło się na pyszną i zarazem zdrową zabawę.