Mam kota na punkcie mleka

Utworzono dnia 11.01.2017

Nasza szkoła bierze udział w programie „Mam kota na punkcie mleka”.  Celem niniejszej akcji jest zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się  oraz popularyzacji mleka i nabiału w codziennej diecie dzieci. Chcemy przyczynić się do promowania zdrowych nawyków żywieniowych i uświadomienia ich korzystnego wpływu na kondycję naszego zdrowia. Wynika to z faktu, że aż 50% wapnia zawartego w mleku magazynuje się w organizmie do 10 roku życia.

Dnia 27 stycznia 2017 r. będziemy zachęcać uczniów do spożywania produktów mlecznych i jego przetworów. Zrobimy to pysznie i zdrowo przygotowując desery na bazie naturalnych jogurtów z musem brzoskwiniowym, bananowym oraz płatkami śniadaniowymi. Uczniowie nie tylko będą mieli okazję posmakować tych rarytasów, ale poznają także  walory i właściwości odżywcze mleka na podstawie prezentacji ,, Mam kota na punkcie mleka”.