Wszystkie kolory świata

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:
 kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
 pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
 zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

W ramach akcji uczniowie wykonywali specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie była zwykłą szmacianą lalką – była symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Wykonywanie laleczek poprzedziły zajęcia mające przybliżyć uczniom sytuację dzieci żyjących w Angolii.

Dzieci z klas 4-6 wykonywały laleczki szmaciane na lekcjach techniki i plastyki, natomiast dzieci z klas młodszych ozdabiały materiałem szablony lalek wykonanych z tektury. W akcję zaangażowali się rodzice, za co bardzo dziękujemy. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstały piękne dzieła sztuki. Laleczki były sprzedawane rodzicom podczas zebrań. Udało się zebrać 1357zł!!!

BARDZO DZIĘKUJEMY RODZICOM :)

Lalki uczniów z klas 2-3

Lalki uczniów z klas 4-6

Zajęcia o sytuacji dzieci w Angolii