KOŁO INFORMATYCZNE

Koło informatyczne kl. IV-VII - odbywa się co 2 tygodnie

(I półrocze:  11.10, 25.10, 08.11, 22.11, 06.12, 20.12, 10.01.2018)

Prowadząca: Agnieszka Skiba

Środa 15:15 -  16:30 sala 204

Program zajęć koła informatycznego ma na celu: podnoszenie poziomu kultury informatycznej, rozwijanie zainteresowań informatycznych uczniów, wyrabianie umiejętności posługiwania się sprzętem komputerowym w rozwiązywaniu różnych zadań praktycznych, tworzenie warunków do realizacji twórczości uczniowskiej w dziedzinie grafiki oraz kształtowanie umiejętności dzielenia się własną wiedzą informatyczną.

Do realizacji zaplanowanych zadań wykorzystane zostaną: język programowania Scratch, edytor tekstu MS WORD, program Microsoft Power Point, edytor graficzny GIMP.

Na  większości zajęć uczniowie będą rozwijać umiejętności myślenia i programowania przy pomocy systemu Scratch. Scratch to przyjazne i intuicyjne w obsłudze, darmowe i do tego nowoczesne narzędzie umożliwiające łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. Scratch to doskonałe środowisko do nauczania dzieci podstaw  programowania i rozwijania myślenia algorytmicznego.