ROZUMIEM - KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

Utworzono dnia 19.02.2019

ROZUMIEM - KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

Konkurs odbędzie się 04.04.2019, opiera się głównie o czytanie ze zrozumieniem i wiedzę z zakresu języka polskiego. Przeznaczony jest dla uczniów od klasy 6 do klasy 8.

Zgłoszenia przyjmuje pani Edyta Michnik w bibliotece szkolnej do 20 marca.

Koszt udziału w konkursie: 10zł

ZADANIA KONKURSOWE:

Konkurs odbywa się na komputerze, składa się z 4 tekstów, które należy uważnie przeczytać. Do każdego z nich jest 6 pytań (które się odsłuchuje), po 2, 3, 4 i 5pkt. Uczeń może czytać teksty oraz odsłuchiwać pytania i odpowiedzi dowolną ilość razy. Czas trwania konkursu wynosi 45 minut. Uczeń otrzymuje na starcie 24pkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi przyznawane są punkty ujemne. Po przejściu do kolejnego pytania nie można już wracać i zmieniać udzielonych odpowiedzi.
Końcowy wynik uczestnika to między 0 a 120pkt.

Na stronie https://www.mogalo.pl/konkurs_rozumiem udostępniono bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych.