Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 05.06.2017

W ramach Tygodnia Bibliotek w naszej szkole codziennie miały miejsce inne wydarzenia promujące czytelnictwo:

Poniedziałek był dniem "Ulubionego bohatera książkowego". Hasło dnia brzmiało: „Przebrani nie są oceniani”. Po szkole spacerowały Anie z Zielonego Wzgórza, Hermiona, Pippi, Alicja z Krainy Czarów.

We wtorek odbyła się wystawa prac przygotowanych na konkurs plastyczny „Okładka ulubionej książki” oraz zdjęć z książką „Sleeveface”. Reprezentanci klas 4 uczestniczyli też w "Konkursie Pięknego Czytania", zorganizowanym w Bibliotece Publicznej.

Środa przebiegła pod hasłem rodzinnego czytania. Rodzice uczniów klas 0-3 czytali dzieciom swoje ulubione książki. Tego dnia odbył się również "Kiermasz książki przeczytanej". Uczniowie grupy "0" zostali zaproszeni na zajęcia czytelnicze do pobliskiej Biblioteki Publicznej.

W czwartek uczniowie z klas 4-6 którzy brali udział w całorocznym projekcie czytelniczym oraz wypożyczyli najwięcej książek mieli zorganizowane warsztaty pt. "Latające smoki" i ognisko nad jeziorem Szmaragdowym.

W piątek odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne o przyjaźni dla uczniów klas 3.

Podsumowanie akcji zaplanowane zostało tydzień później. Uczniowie zostali zaproszeni na pokaz nagranych filmów przedstawiających ulubionych bohaterów książkowych oraz na przedstawienia: kukiełkowe i pantomimiczne. Został też rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą okładkę książki i na najlepsze zdjęcie.

W galeriach przedstawiamy zdjęcia z tych wydarzeń.

OTO FILM PRZEDSTAWIAJĄCY BOHATERÓW KSIĄŻKOWYCH:

GALERIE:

Warsztaty biblioterapeutyczne

PIĘKNE CZYTANIE

Konkurs "Sleeveface"

Przedstawienie "Koziołek Matołek"

Przedstawienie

Przedstawienie kukiełkowe

Przedstawienie "Pchła Szachrajka"

Przedstawienie

Grupa 0 w Bibliotece Publicznej

Rodzice czytają

Kiermasz książki przeczytanej

Okładka ulubionej książki

Najlepsi czytelnicy na wycieczce

Bohaterowie książek

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.